Archiwum - maja 2016

Dom z drewna - ciekawy pomysł 09. maja 2016 14:03:00 Domy jednorodzinne Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

Jedną z technologii, w których można postawić dom jest technologia drewniana. Budując dom z drewna do dyspozycji są domy z bali oraz wykorzystujące technologię szkieletu drewnianego. W przypadku wyboru domu szkieletowego do wyboru jest szkielet drewniany oraz stalowy. Projekty domów z kosztorysem dostępne są w obu tych rodzajach.

 

Zalety i wady szkieletu drewnianego

 

Szkielet drewniany nie wymaga żadnych prac z zakresu prac mokrych. Cały projekt budowy polega tylko i wyłącznie na pracach polegających na łączeniu poszczególnych elementów. Jest to znaczna zaleta ponieważ można kontynuować pracę niezależnie od pogody. Zaletą tego rodzaju domów jest bardzo ciekawy wygląd, jednak niestety ich największą wadą jest konieczność wydawania znacznych pieniędzy na ogrzewanie.

 

Zalety i wady szkieletu stalowego

 

Domy wykonane przy tej technologii są lekkie, energooszczędne, szybkie w montażu oraz bardzo łatwe w prefabrykacji. Wadą tego rozwiązania jest konieczność zadbania o dokładność budowy. Dodatkowo tak samo jak w przypadku domów o szkielecie drewnianym trzeba zadbać o odpowiednią izolację ponieważ w wielu miejscach ciepło może uciekać z domu. Najważniejsze jest ocieplenie styków z dachem, stropem oraz podłożem.


Domy parterowe ze szklanymi ścianami 08. maja 2016 13:59:00 Domy jednorodzinne Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

Bardzo modne jest obecnie budowanie domów, w których zamiast tradycyjnych ścian murowanych jedna lub dwie ściany wykonane są ze szkła. Czy moda ta ma zalety, czy też jest jedynie fanaberią?

 

Więcej światła przez cały rok

 

Polska leży w strefie, w której duże ilości promieni słonecznych docierają do nas jedynie przez parę miesięcy w roku. Większa część roku jest go pozbawiona, przez co powinniśmy wybierać projekty domów parterowych, w których do wnętrza budynku będzie docierało możliwie najwięcej światła. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na oszczędności (odpowiednio doświetlone budynki cechują się niższym poborem prądu), ale również z powodu naszego samopoczucia - słońce poprawia nam bowiem nastrój.


Szkło nie tylko w oknach


W projektach domów parterowych coraz częściej natrafiamy na rozwiązania, które pozwalają nam doświetlić budynek nie tylko za pomocą dużej liczby okien. Okna można bowiem zastąpić modnymi ostatnio szklanymi ścianami. Są one idealnym wyborem do salonów czy przestronnych jadalni. Sprawdzają się one również, gdy chcemy stworzyć w domu ogród zimowy lub przeszklony taras, z którego będzie można korzystać nie tylko w czasie lata, ale przez cały rok - nawet gdy na zewnątrz będzie zimno i ponuro.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345