Archiwum - stycznia 2017

linkologia.pl spis.pl

projekty domów wielorodzinnychProjekty domów wielorodzinnych zakładają wiele mieszkań w obrębie jednego budynku, które mogą być zlokalizowane na dwóch kondygnacjach czy też na pojedynczej. Pierwszym nasuwającym się pytaniem podczas podejmowania decyzji o budowie domu jest jednak to, czy zdecydować się na gotowy projekt, czy też może pokusić się z zlecenie wykonania projektu indywidualnego? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, więc warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

Czy warto zdecydować się zakup gotowych projektów domów wielorodzinnych czy też jednorodzinnych?

 

Jeśli chodzi o gotowe projekty, to obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, a w Internecie bezproblemowo można znaleźć strony firm zajmujących się ich sprzedażą. Tam można także zapoznać się z galerią dostępnych projektów. W większości przypadków jest to najwygodniejsza i najatrakcyjniejsza opcja, szczególnie jeśli chodzi o ceny. Okazuje się bowiem, że gotowe projekty domów mogą kosztować nawet kilka tysięcy mniej, niż ma to miejsce w przypadku nakładów finansowych związanych z całą budową od postaw. Ceny projektów katalogowych są nadal konkurencyjne, dlatego też nic dziwnego w tym, że znaczna część inwestorów stawia właśnie na tego typu rozwiązania.

Dom z poddaszem a koszty budowy 17. stycznia 2017 11:36:00 Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

projekty domów jednorodzinnych z poddaszemPierwszym krokiem, jeśli chodzi o budowę domu, jest wybór odpowiedniego projektu domów jednorodzinnych z poddaszem czy też domów parterowych. Dzięki szerokiemu asortymentowi wybór nie jest taki łatwy, tym bardziej, że różnice w cenach również potrafią być znaczące. Jeśli chodzi o obliczenie kosztu budowy domu, to można śmiało skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów budowlanych, dzięki czemu można oszacować, na który projekt domu się zdecydować.

Ceny a projekty domów jednorodzinnych z poddaszem

Wśród ofert architektów można znaleźć głównie projekty domów z poddaszem oraz domów parterowych - zobacz na portalu Domy W Stylu. Jako, że budowa właściwej konstrukcji budynku wiąże się z wysokimi kosztami inwestycyjnymi, to warto wcześniej obliczyć, ile przyjdzie nam zapłacić za budowę fundamentów, ścian, a także stropów.

W przypadku budowy domu z poddaszem użytkowym nie ma potrzeby inwestowania w duże fundamenty i wystarczy wykonanie ław o rozmiarze 60 m kw. Z kolei budowanie fundamentów w przypadku domu parterowego trzeba liczyć się z fundamentami o powierzchni 110 m kw. Do tego wszystkiego dochodzą koszty w postaci prac ziemnych, ścian fundamentowych, izolacji termicznej ścian zewnętrznych, a także podsypkę oraz płyty chudego betonu. Różnica w cenie jest więc spora.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345