Komentarze

linkologia.pl spis.pl

W porównaniu do tradycyjnych budynków, nowoczesne domy energooszczędne zużywają bardzo niewiele energii. Jest to szczególnie ważne podczas codziennego eksploatowania poszczególnych sprzętów domowych, m.in. grzewczych i oświetleniowych. Wykorzystanie pozwala również nowoczesnych projektów domów energooszczędnych a lepsze wykorzystanie energii odnawialnej, czyli słonecznej, wiatrowej czy gruntowej.

Już wkrótce domy energooszczędne mogą stać się całkowitym standardem.  Posiadają zredukowane mostki termiczne oraz   wysoko sprawną instalację grzewczą, a także nowoczesny system wentylacji mechanicznej, pozwalającej na odzysk ciepła. Pozwalają one na doskonałą izolację przegród zewnętrznych, w tym okien i drzwi. Ponieważ mają one znaczny wpływ na utratę ciepła w domu, projekty domów energooszczędnych uwzględniają wiele zastosowań pozwalających na poprawę bilansu energetycznego.

Dzięki temu poprawia się klimat w budynku. Ograniczone zostają wahania temperatury wewnątrz, a akumulacja ciepła zapewniana jest przez użycie odpowiednich materiałów ściennych. Dla zwiększenia komfortu użytkowania możliwe jest zastosowanie kolektorów słonecznych do podgrzewania wody oraz wielu wymienników ciepła, co dodatkowo znacznie ogranicza koszty eksploatacyjne.


Brak komentarzy