Komentarze

Dom z drewna - ciekawy pomysł 09. maja 2016 14:03:00 Domy jednorodzinne
linkologia.pl spis.pl

Jedną z technologii, w których można postawić dom jest technologia drewniana. Budując dom z drewna do dyspozycji są domy z bali oraz wykorzystujące technologię szkieletu drewnianego. W przypadku wyboru domu szkieletowego do wyboru jest szkielet drewniany oraz stalowy. Projekty domów z kosztorysem dostępne są w obu tych rodzajach.

 

Zalety i wady szkieletu drewnianego

 

Szkielet drewniany nie wymaga żadnych prac z zakresu prac mokrych. Cały projekt budowy polega tylko i wyłącznie na pracach polegających na łączeniu poszczególnych elementów. Jest to znaczna zaleta ponieważ można kontynuować pracę niezależnie od pogody. Zaletą tego rodzaju domów jest bardzo ciekawy wygląd, jednak niestety ich największą wadą jest konieczność wydawania znacznych pieniędzy na ogrzewanie.

 

Zalety i wady szkieletu stalowego

 

Domy wykonane przy tej technologii są lekkie, energooszczędne, szybkie w montażu oraz bardzo łatwe w prefabrykacji. Wadą tego rozwiązania jest konieczność zadbania o dokładność budowy. Dodatkowo tak samo jak w przypadku domów o szkielecie drewnianym trzeba zadbać o odpowiednią izolację ponieważ w wielu miejscach ciepło może uciekać z domu. Najważniejsze jest ocieplenie styków z dachem, stropem oraz podłożem.


Brak komentarzy