Komentarze

Dom z poddaszem a koszty budowy 17. stycznia 2017 11:36:00
linkologia.pl spis.pl

projekty domów jednorodzinnych z poddaszemPierwszym krokiem, jeśli chodzi o budowę domu, jest wybór odpowiedniego projektu domów jednorodzinnych z poddaszem czy też domów parterowych. Dzięki szerokiemu asortymentowi wybór nie jest taki łatwy, tym bardziej, że różnice w cenach również potrafią być znaczące. Jeśli chodzi o obliczenie kosztu budowy domu, to można śmiało skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów budowlanych, dzięki czemu można oszacować, na który projekt domu się zdecydować.

Ceny a projekty domów jednorodzinnych z poddaszem

Wśród ofert architektów można znaleźć głównie projekty domów z poddaszem oraz domów parterowych - zobacz na portalu Domy W Stylu. Jako, że budowa właściwej konstrukcji budynku wiąże się z wysokimi kosztami inwestycyjnymi, to warto wcześniej obliczyć, ile przyjdzie nam zapłacić za budowę fundamentów, ścian, a także stropów.

W przypadku budowy domu z poddaszem użytkowym nie ma potrzeby inwestowania w duże fundamenty i wystarczy wykonanie ław o rozmiarze 60 m kw. Z kolei budowanie fundamentów w przypadku domu parterowego trzeba liczyć się z fundamentami o powierzchni 110 m kw. Do tego wszystkiego dochodzą koszty w postaci prac ziemnych, ścian fundamentowych, izolacji termicznej ścian zewnętrznych, a także podsypkę oraz płyty chudego betonu. Różnica w cenie jest więc spora.

Brak komentarzy