Ostatnie Wpisy

Domy parterowe ze szklanymi ścianami 08. maja 2016 13:59:00 Domy jednorodzinne Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

Bardzo modne jest obecnie budowanie domów, w których zamiast tradycyjnych ścian murowanych jedna lub dwie ściany wykonane są ze szkła. Czy moda ta ma zalety, czy też jest jedynie fanaberią?

 

Więcej światła przez cały rok

 

Polska leży w strefie, w której duże ilości promieni słonecznych docierają do nas jedynie przez parę miesięcy w roku. Większa część roku jest go pozbawiona, przez co powinniśmy wybierać projekty domów parterowych, w których do wnętrza budynku będzie docierało możliwie najwięcej światła. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na oszczędności (odpowiednio doświetlone budynki cechują się niższym poborem prądu), ale również z powodu naszego samopoczucia - słońce poprawia nam bowiem nastrój.


Szkło nie tylko w oknach


W projektach domów parterowych coraz częściej natrafiamy na rozwiązania, które pozwalają nam doświetlić budynek nie tylko za pomocą dużej liczby okien. Okna można bowiem zastąpić modnymi ostatnio szklanymi ścianami. Są one idealnym wyborem do salonów czy przestronnych jadalni. Sprawdzają się one również, gdy chcemy stworzyć w domu ogród zimowy lub przeszklony taras, z którego będzie można korzystać nie tylko w czasie lata, ale przez cały rok - nawet gdy na zewnątrz będzie zimno i ponuro.

Dom z wejściem od południa 13. marca 2015 15:55:00 Domy z wejściem od południa Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

domy w wejściem od południaFirmy zajmujące się sprzedażą projektów domów jednorodzinnych starają się obecnie bardzo mocno rozwijać swoją ofertę. Do sprzedaży wprowadzane są coraz bardziej zróżnicowane projekty, spośród których każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Szczególnie ppoularne są oczywiście projekty domów z poddaszem użytkowym. To one w sprzedaży są najliczniejsze a jednocześnie są stosunkowo tanie w budowie. Jednak szukanie własnego wymarzonego domu można oprzeć o zdecydowanie więcej różnych kryteriów.

 

Przykładem mogą być projekty domów z wejściem od południa, które licznie oferowane są obecnie przez firmy zajmujące się projektami domów. Mimo, że takie kryterium mogłoby się wydawać dziwne w rzeczywistości dla licznych kupujących okazuje się istotne i biorą je pod uwagę. Przede wszystkim jest to znak, że wybór projektu domu to dla wielu osób coś więcej niż kupienie standardowego ogólnego projektu.

 

W przypadku domów z wejściem od południa musi zostać spełniony jeden rzeczywiście konkretny warunek. Takim jest właśnie usytuowanie wejścia do domu. Poza tym warto również zwracać uwagę na inne kwestie. Dla mieszkańców domu istotne będzie ułożenie pomieszczeń, dlatego właśnie jest rzeczą niezwykle ważną, by przed zakupem projektu dobrze sprawdzić czy mieszkanie ma taki układ pomieszczeń, który okaże się być dla nas odpowiednio praktyczny i wygodny. Jeśli nie lepiej będzie z takiego projektu zrezygnować.

 

Szukajmy więc swojego wymarzonego domu w sposób świadomy, gdyż tylko w ten sposób będziemy mogli oczekiwać, że po latach dom nadal będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie miejscem, w którym czuć się będziemy doskonale. Przed zakupem warto więc sprawdzić wiele projektów, by wybrać ten najlepszy.


Domy z poddaszem - projekty 12. marca 2015 14:51:00 Domy z poddaszem Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

domy z poddaszemChcąc zbudować idealny dom dla siebie i swojej rodziny trzeba przede wszystkim zacząć od poszukiwania najlepszego projektu. Pod tym kątem rynek jest rzeczywiście doskonale rozwinięty i znajdziemy na nim wiele ciekawych propozycji. Przede wszystkim stałym zainteresowaniem cieszą się projekty domów z poddaszem, które wydają się najbardziej lubianymi przez naszych rodaków.

 

Można z całą stanowczością stwierdzić, że właśnie po takie projekty sięgamy najczęściej. Potwierdzeniem tego mogą być również firmy sprzedające projekty, gdyż właśnie tych z kategorii domów z poddaszem znajdziemy najwięcej.

 

Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego projektu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że dom musi spełnić nasze oczekiwania. Dlatego weźmy pod uwagę jego powierzchnię całkowitą oraz sprawdźmy, czy układ pomieszczeń w domu będzie odpowiadał temu co jest nam potrzebne.

Poza tym dom powinien być praktyczny, dlatego szukając idealnego projektu domu dla siebie warto sprawdzić jakie możliwości modyfikacji dopuszcza taki projekt. W ten sposób będzie nam łatwiej sprawdzić czy mamy możliwość wprowadzania takich zmian, które nam odpowiadają.

Gdy wybieramy projekty domów z poddaszem powinniśmy również sprawdzić jaki będzie kąt nachylenia dachu. W ten sposób będzie łatwiej nam określić czy taki projekt będzie nam odpowiadał i jak dużo powierzchni użytkowej na poddaszu będzie dla nas dostępne, a jaka ilość powierzchni będzie ograniczona powstającymi ze względu na dach spadkami.

 

Zanim wiec zdecydujemy się na konkretny projekt powinniśmy dobrze zapoznać się z tym co znajduje się w ofercie, ponieważ dom budujemy na całe życie, jest więc rzeczą niezwykle ważną, by idealnie dopasować go do swoich potrzeb.

Domy dla wielu rodzin 11. marca 2015 13:30:00 domy wielorodzinne Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

domy wielorodzinneProwadzenie prac budowlanych wymaga oczywiście posiadania odpowiednich środków finansowych. To oczywiście kwestia o praktycznym charakterze, trzeba jednak pamiętać o tym, że pod kątem formalnym niezbędne są odpowiednie dokumenty i projekt budowlany, według którego wszystkie prace będą prowadzone. Podobne dokumenty musi posiadać deweloper, który decyduje się na realizację domu wielorodzinnego.

 

W jego przypadku koszty budowy są już ogromne, dlatego warto zwracać uwagę na wszystkie istotne kwestie, które będą decydować o praktyczności powstającego budynku. Jeśli chodzi o projekt domu wielorodzinnego deweloper powinien szukać dla siebie takich propozycji, które będą w stanie odpowiedzieć na potrzeby przyszłych mieszkańców. Każdy ma oczywiście inne oczekiwania, jednak nie można zapominać o tym, że budynek musi spełnić oczekiwania wielu rodzin, które będą miały tam zamieszkać.

 

Projekt domu wielorodzinnego deweloper powinien wybierać na podstawie ogólnie przyjętych standardów z zachowaniem staranności o to, by powstające mieszkania były jak najbardziej atrakcyjne dla kupujących.

Do przygotowania dużego budynku wielorodzinnego musimy posiadać odpowiednie tereny. Oczywiście lokalizacja powstającego budynku będzie bardzo ważna, gdyż od tego będzie zależeć czy powstające mieszkania będą rzeczywiście atrakcyjne dla kupujących.

Dodatkowo nie można zapominać o tym, że powstające mieszkania muszą być zróżnicowane. Należy więc wybierać taki projekt domu wielorodzinnego, który będzie składał się z lokali o różnej powierzchni.

 

W ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie sprzedać mieszkania, które powstaną w danym budynku, gdyż różne powierzchnie trafią do potrzeb różnych osób, które myślą o kupnie mieszkania.


Domy nowoczesne - projekty 10. marca 2015 13:00:00 Domy jednorodzinne Komentarze (0)
linkologia.pl spis.pl

domy jednorodzinneW ciągu ostatnich kilkunastu lat coraz częściej możemy spotkać się z nowoczesnymi domami jednorodzinnymi. Zarówno pod kątem estetycznym jak i też praktycznym stosuje się w domach różnorakie innowacyjne rozwiązania, dzięki którym jest to dom wyjątkowy.

 

Jeśli interesują Państwa nowoczesne projekty domów jednorodzinnych nasza firma przygotowała dla Was szeroką bazę projektów tego rodzaju. Zadajemy sobie sprawę z tego, że potrzeby naszych klientów są mocno zróżnicowane i każdy może oczekiwać innego domu. Właśnie z tego powodu staramy się stale pracować nad nowymi rozwiązaniami, tak by każdy nasz klient znalazł w ofercie idealny dom dla siebie. Mówiąc o nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych mamy na myśli zarówno ich formę estetyczną jak i zastosowane rozwiązania.

 

Jeśli chodzi o formę estetyczną oferowane przez nas nowoczesne projekty domów to przede wszystkim liczne oszklenia domu oraz zastosowane kształty. Nowoczesne domy bardzo często przybierają formę, która odbiega nieco od planu kwadratu czy prostokąta na rzecz okręgu czy innych figur. Już dzięki temu dom rzeczywiście staje się wyjątkowym i prezentuje się niezwykle ciekawie.

 

Dodatkowo należy pamiętać, że dom nowoczesny to także zastosowane innowacyjne rozwiązania. W tym miejscu wspomnieć można między innymi rozwiązania, które określane są szeroko jako dom inteligentny. Są to przede wszystkim systemy w ramach których otrzymujemy rozwiązania energooszczędne. Dom nowoczesny przygotowany jest w taki sposób, by bez ingerencji mieszkańców swobodnie kontrolować włączanie się światła czy ogrzewania.

 

Systemy proponowane w nowoczesnych domach mogą zagwarantować, że taki budynek będzie generował oszczędności w trakcie jego codziennego użytkowania.


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Ksiega gości

Księga gości